Türkiye’den doğan global bir marka

50 yılı aşkın ticari geçmişe sahip olan POYRAZ ailesi tarafından temelleri 1991 yılında Ankara’da atılan AFS, 20 yılı aşan yolculuğunda, iklimlendirme sektörünün yenilikçi, öncü ve global kuruluşu olmuştur.

Yarı esnek flexible hava kanalı üretimi ile yola çıkan ve günümüzde yüzlerce çeşit havalandırma ekipmanının üretimini ve pazarlamasını yapan AFS, bugün dünyanın 70 ülkesine de ihracat yapmaktadır. Made in Turkey markasını ulaştığı her yerde en iyi şekilde temsil eden, alanında global bir marka konumuna erişen AFS, dünyanın lider üreticisi olma hedefine emin adımlar ile ilerlemektedir. Türkiye’de ve dünyada kalitenin ve güvenin simgesi olan AFS, doğruluğu ve dürüstlüğü ticaret yaşamında olmazsa olmazı olarak benimsemiş, kurum kültürünü bu temeller üzerinde yükseltmiştir.

Uluslar arası standartlarda ve çağdaş teknolojileri kendine adapte ederek üretim yapan AFS, ayrıca üretimin yanı sıra en doğru ürünü en doğru çözüm ile bir araya getirerek, müşteri odaklı pazarlama hizmeti de vermektedir. Satış öncesinde gösterdiği özeni satış sonrasında da gösteren AFS, her zaman müşterisinin yanında yer almıştır.

AFS, havalandırma alanındaki yeniliklere önem veren öncü bir kuruluş olarak, Ar-Ge ve Ür-Ge konusunda da hızlı bir gelişim yaşamıştır. Üretim tesislerinde yer alan Ar-Ge laboratuarında kalite kontrol, tasarım ve yeni ürün çalışmaları konusunda kendini sürekli geliştiren AFS sektöre, insan yaşamına zarar vermeyen, çevreye duyarlı yeni ürünler kazandırmıştır. Türkiye’de ilk defa kimyasal emisyon değerleri minimum olan ve yeşil ürünler olarak tabir edilen Green flexible hava kanalları AFS tarafından üretilirken, uluslar arası sertifikalarla da kalitesini ve farkını tescillemiştir. Türk yapı sektörüne yeşil flexible hava kanalı anlayışını kazandıran AFS, bundan sonra da yeniliklere öncülük etmeye devam edecektir.

Dünyanın farklı noktalarındaki farklı havalandırma sistem ve ihtiyaçlarını bilen, müşteriyi doğru ve kaliteli ürünle buluşturan, kurduğu lojistik ağ ile her şeyi tam zamanında gerçekleştiren genç ve dinamik bir ekibe sahip olan AFS, kaliteyi ve hızı bir paydada birleştirmiş; mutlak çözüm üretmeyi kendisine ilke edinmiştir.

İklimlendirme sektöründe flexible hava kanalları, fanlar, anemostadlar, hava perdeleri, enerji ve ısı geri kazanım cihazları ile yer alan AFS, tüm faaliyetlerini Ankara’daki üretim ve İstanbul’daki lojistik merkezlerinden yürütmektedir. Havalandırma alanında Avrupa’daki en büyük üretim tesisine sahip olan AFS, tesislerinin fiziki alt yapısını ve alanını yatırımlarla büyütmekte, çağın gereklerine cevap verebilecek niteliklerle donatmaktadır.

Gerek üretim gerekse hizmet geçmişinde değerlerinden asla taviz vermeyen, değerleri ile birlikte gelişip, büyüyen AFS, bundan sonra da sektöründe öncü, farkındalık yaratan, çağa ayak uyduran bir firma olarak yoluna devam edecektir.