AFS Akademi Eğitimlerinin Üçüncü Serisi Tamamlandı

01.2015
AFS, bünyesinde kurduğu ve 21 Ocak 2015’te açılışını gerçekleştirdiği AFS Akademi eğitimlerinin 3. serisini 27 Mayıs’ta tamamladı. İlk serisi 21 0cak 2015  ila 18 Şubat 2015, 2. serisi 25 Şubat 2015 ila 25 Mart 2015 tarihlerinde tamamlanan AFS Akademi eğitimlerinin 3.serisi 1 Nisan 2015- 27 Mayıs 2015 tarihleri arasında yapıldı.
Havalandırma alanında standartları yükseltmeyi hedefleyen AFS Akademi;   iklimlendirme sektöründe bilgi seviyesini, buna bağlı olarak iş kalitesini ve verimini artırmayı amaçlıyor. İnsana yatırıma ve eğitime önem veren bir anlayışla iki haftada bir Çarşamba günü 09.30-16.30 saatleri arasında farklı konu başlıkları ile eğitimlerini sürdürüyor. AFS Akademi eğitimleri toplam 40 saat olmak üzere 5 hafta sürüyor. Programda;  havalandırma, hava miktarı ve hava kanalı hesapları, fanlar, fanlı cihazlar, fan seçimi ve kanunları, fanlarda debi kontrolü, patlama güvenliğinin temel ilkeleri ve ex-proof fanlar, bükülebilir hava kanalları, ihtiyaç kontrollü havalandırma, sistem etkisi, motorlarda verim ve motor koruma sınıfları, ErP ve EC motorlu fanlar, havalandırma sistemlerinde ses, gürültü ve titreşim konu başlıkları ele alınıyor. Eğitimlerin sonunda yapılan sınavlarda 70 ve üzeri puan alanlar,  başarı sertifikasına hak kazanıyor. Sektörün katılımına açık ve ücretsiz verilen AFS Akademi eğitimlerine katılmak isteyenler http://www.afsakademi.com adresi üzerinden başvuruda bulunabiliyor.
Showroom ’da yer alan birbirinden farklı 240 çeşit çalışabilir durumda fanlar, flexible hava kanalları, ısı geri kazanım cihazları, anemostadlar ve menfezler ile teorik bilginin pratikle bütünleşmesi sağlanıyor. AFS Akademi Atölyesi ise makine mühendisliği bölümü öğrencilerinden sektör profesyonellerine kadar teknik bilgi birikimine sahip olmak isteyen birçok kişiyi hedef alıyor. İki haftada bir Çarşamba günü eğitimlerin sürdürüldüğü ve grup katılımlarına bağlı olarak özel seansların da yapılabildiği AFS Akademi, iklimlendirme sektörünün bilgi kaynağı olan, sektörü geliştiren ve sektöre yön veren eğitimlerin yapıldığı bir merkez olma yolunda ilerliyor.
Hızlı Menü

Bu Sayfayı Paylaş