AFS'ye Sosyal Sorumluluk Ödülü

01.2015
AFS; sürdürülebilir, sağlıklı ve taze hava için gerçekleştirdiği “Bağpınarı Ağaçlandırma ve Rehabilitasyon Uygulama Projesi” ile ödüle layık görüldü.

AFS’nin 2014 yılında Tekirdağ Hayrabolu İlçesi Cambazdere mevkinde gerçekleştirdiği “Bağpınarı Ağaçlandırma ve Rehabilitasyon Uygulama Projesi” , Tekirdağ Orman İşletme Müdürlüğü tarafından ödüle layık görüldü. 21-27 Mart “Dünya Ormancılık Haftası”  kapsamında 26 Mart 2015 Perşembe günü Hacıköy Taşocakları mevkinde  “Ağaç Bayramı ve Fidan Dikimi Töreni” düzenlendi. Törende ödülü AFS İstanbul Fleksibıl A.Ş adına,  İstanbul Anadolu Bölgesi Satış Müdürü Orkun Çalış aldı. Çalış’a ödülü Tekirdağ Valisi  Enver Salihoğlu takdim etti. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören; Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, Tekirdağ Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Tekirdağ Orman ve Su İşleri Müdürü Mehmet Uzun’un açılış konuşmaları ile devam etti. Konuşmaların ardından Tekirdağ Orman İşletme Müdürlüğü tarafından düzenlenen şiir ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeleri, projeleri ile başarılı olan firmalara ise ödülleri verildi. Etkinlik, fidan dikilmesinin ardından katılımcılara ikram ile sona erdi.
AFS; sosyal sorumluluk projesi ile taze havanın tek üreticisi olan ormanların yenilenmesi, orman alanlarının genişletilmesi ve yangınlarla yok olan alanların tekrar ağaçlandırılmasını amaçlıyor.  “Yaşanabilir bir dünya ve sürdürülebilir bir yaşam” ilkesiyle hem kaynakların gereksiz kullanımını engelleyip hem de yarınlara birlikte yatırım yapmayı kendine sorumluluk edinen AFS, çevreye ve insan sağlığına duyarlı, gürültüyü kesen,  iç hava kalitesini yükselten Greenguard sertifikalı flexible hava kanallarıyla öne çıkıyor.
Yeşile ve ormana yönelik toplumsal farkındalık kazandırmaya önem veren AFS, taze hava için orman şarttır mesajını verdi.   “Sürdürülebilir, sağlıklı ve taze hava için Fidan Dikin” söylemiyle Hatıra Ormanı Ağaçlandırmaları kapsamında 2000 adet fidan dikti. AFS, gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile Türkiye’nin ve Dünya’nın havasını tazelemeye devam ediyor. 

Bu Sayfayı Paylaş