AFS'ye ABD'den 'Greenguard' Sertifikası

01.2012
AFS Boru Sanayi, geliştirip, pazara yeni yeni sunduğu 'AFS Green' yeşil ürün serisi ile, ABD dışında 'Greenguard Sertifikası'nı alan ilk flexible imalatçısı oldu.
 
1991 yılında Ankara'da kurulan ve havalandırma alanında faaliyet gösteren AFS Boru Sanayi A.Ş, pazara sunduğu yeni ürünü 'AFS Green' ile Greenguard sertifikasını  ABD dışında alan ilk flexible imalatçısı oldu. 2012'de yüzde 15 büyümeyi bekleyen şirket,  2013'te Kuzey Amerika pazarında da faaliyet göstermeyi planlıyor. İklimlendirme sektöründe havalandırma alanında faaliyet gösterdiklerini belirten AFS Boru Sanayi AŞ Genel Koordinatörü M. Zahid Poyraz, "2011 yılı AFS tarihinin gelmiş geçmiş en güzel yılı oldu. 2012 de bu anlamda güzel bir yıl olacağa benziyor, yüzde 15 civarında bir büyüme beklentisi içindeyiz" dedi. Faaliyet gösterdikleri üretim merkezinin kendilerine yetmediğini ifade eden Poyraz, "Şu an içinde bulunduğumuz binamızın yanına ek bir tesis daha yapmayı planlıyoruz."dedi. Buna ek olarak ürün yelpazelerine yeni ürünler eklemeyi planladıklarını kaydeden Poyraz, Ar-Ge, Ür-Ge ve kaliteye çok önem verdiklerini vurguladı.Yeni geliştirdikleri ürünlerinin, iç ortam hava kalitesi standartlarına uyumluluk açısından periyodik olarak teste tabi tutulduğunu kaydeden AFS Boru Sanayi AŞ Genel Koordinatörü M. Zahid Poyraz, "ABD dışında dünyadaki bu sertifikaya sahip ilk flexible imalatçısıyız" diye konuştu.

'10 binden fazla test'

Son zamanlarda çevre duyarlılığı konusunun daha da önem kazandığını söyleyen Poyraz, kaynakların daha verimli kullanılması gerektiğini belirterek "Biz de bu çerçevede üstümüze düşeni yapıyoruz. Yeni bir yeşil ürün serisi geliştirdik 'AFS Green' adında. Bu sene pazara sunduk. Bu ürünümüzü ABD'deki Greenguard Çevre Enstitüsü'nden sertifikalandırdık. ABD dışında dünyada bu sertifikaya sahip ilk flexible imalatçısı olma başarısını gösterdik" dedi. Greenguard İndoor Air Quality ve Greenguard  Childreen and School sertifikalarını aldıklarını belirten Poyraz, ürünün 10 binden fazla kimyasal için test edildiğini dile getirdi. İmal ettikleri flexible havalandırma kanallarını yurtiçine ve yurtdışına pazarladıklarını ifade eden Poyraz, "İhracatçı kimliği olan bir firmayız. İmalatımızın yüzde 80'i, yaklaşık 65 ülkeye ihraç ediliyor." dedi. En yoğun ihracat gerçekleştirdikleri pazarın Avrupa olduğunu kaydeden Poyraz, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Rusya, Türki Cumhuriyetler, Uzak Doğu ülkeleri ve Güney Amerika'ya ihracat gerçekleştirdiklerini ifade etti. Kuzey Amerika pazarı konusunda çalışmaları olduğunu belirten Poyraz, bu yıl sonunda çalışmaların neticelenmesi sonucunda 2013 yılında Kuzey Amerika'nın kendileri açısından önemli bir pazar olabileceğini sözlerine ekledi.

Bu Sayfayı Paylaş