Zorlu Center’ın Havalandırmasında AFS İmzası

01.2012
Havalandırmanın lider kuruluşu AFS, Zorlu Gayrimenkul  tarafından Zincirlikuyu’da inşa edilen Zorlu Center’ın tüm fan ihtiyacını temin ediyor.

Rezidans, alışveriş merkezi, otel, Performans Sanatları Merkezi ve ofisl olmak üzere Türkiye’nin 5 fonksiyonlu karma kullanım projesi olan Zorlu Center da, AFS’nin distribütörlüğünü yaptığı Solar&Palau firmasının fanları kullanılacak.  Proje’de taze hava, basınçlandırma, egzoz, duman egzoz, otopark havalandırma (jet fan sistemi) ve tünel havalandırma (jet fan sistemi) fanları kullanılacak. 

Zorlu Center İstanbul’a değer katacak

Zorlu Center ile Türkiye’de ilk defa rezidans, Performans Sanatları Merkezi, alışveriş merkezi, otel ve ofisten oluşan 5 fonksiyon bir araya getirilerek, adeta yeni bir “Kent Meydanı” yaratmak hedefleniyor. İstanbul’a değer katacak olan Zorlu Center’da 3 bin 70 kişilik kapasiteye sahip Türkiye’nin en büyük Performans Sanatları Merkezi’nin inşası hızla ilerliyor. Yaklaşık 50.000 m² büyüklüğündeki merkezde, Londra ve Broadway’de gösterimi gerçekleşen dünyaca ünlü eserler eş zamanlı olarak misafir edilecek. Dünyanın en ünlü markalarına ev sahipliği yapmaya hazırlanan Zorlu Center içinde “premium luxury” otel markası Raffles Hotel & Resorts’un yanı sıra İstanbul’un kültür çeşitliliğine uygun şekilde farklı ihtiyaçlar için farklı seçenekler sunacak alışveriş merkezi de yer alacak. Ulaşımın öncelikli olarak değerlendirildiği proje kapsamında ayrıca, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile, bölgedeki toplu taşıma ve bağlantı yollarının geliştirilmesi ve trafiğin rahatlamasına büyük katkı sağlayacak bir proje hayata geçiyor. Yayaların Zorlu Center ile Gayrettepe Metro İstasyonu ve Zincirlikuyu Metrobüs Durağı’na ulaşımını kolaylaştıracak tünel ve altgeçitler İstanbulluların hizmetine sunulacak.

Projede fan ailesinin en geniş yelpazesi kullanıldı

Zorlu Center projesinin fonksiyonları, büyüklüğü ve yüksek standartlı çok özel bir proje olması sebebiyle fan ailesinin en geniş yelpazesi ile proje içerisinde yer aldığını kaydeden AFS Genel Koordinatörü Zahid Poyraz, “ 2.5 milyar dolar büyüklüğündeki Türkiye’nin en prestijli projesi olan Zorlu Center’ın havalandırma sisteminde kullanılacak fanlar, Türkiye’nin köklü ve havalandırma pazarının lider kuruluşu AFS tarafından temin edildi.

Bu Sayfayı Paylaş