AFS’de Çalışma Hayatı

AFS, büyüyen aynı zamanda öğrenen gerekli işgücü altyapısını stratejik İK uygulamalarıyla birleştirerek çalışanlarının potansiyelini en üst seviyeye arttırmak hedefindedir. Deneyim ya da uzmanlık sahibi profesyonellerle çalıştığı gibi kendisini geleceğe taşıyacak, pozisyonun beklentilerine bağlı olarak yeni mezunlara da iş olanağı sağlamaktadır. AFS, sürdürülebilir bir başarı yakalamak adına gelişime açık, dinamik, performansıyla fark yaratacak yapıdaki profesyonel çalışma arkadaşlarını modern yöntemler çerçevesinde seçmektedir. Bu doğrultuda sahip olduğu marka değerlerine uyum sağlayabilecek, işin gerektirdiği yetkinlikleri tam olarak karşılayacak adayların pozisyon için gerekli nitelikleri taşıması durumunda, birebir insan kaynakları ve başvurdukları pozisyonun yöneticileri ile mülakatlar yapılmaktadır. Mülakatların ardından adayların mesleki ve teknik nitelikleri sorgulanmakta ve mülakatlarda başarılı olan adaylara Yabancı dil sınavı uygulanmaktadır. Aynı zamanda işe ve pozisyona uyum testlerinde başarılı olmaları beklenmektedir. Sürecin olumlu sonuçlanması halinde aranılan pozisyon için iş teklifi yapılmaktadır.

Ücret Yönetimi, Çalışma Saatleri ve Yan Haklar

  • AFS ’de şirket faaliyetlerinin düzenli ve istikrarlı yürümesi için çalışma saatlerini en etkin şekilde değerlendirip belirlenen zamanlarda iş başında bulunulması ve dinlenme sürelerine uyarak tekrar iş başına geçilmesi önem arz etmektedir. Mesai saatleri beyaz yaka çalışan için haftanın 5 günü 08:00 ile 18:00; mavi yaka için haftanın 6 günü 08:00 ile 17:00 arasıdır.
  • Beyaz Yaka çalışan için 15:30; mavi yaka için ise 09:30 ile 15:30’ da 15’er dakikalık dinlenme molası mevcuttur.
  • Öğle yemeği, AFS ailesinin birlikte vakit geçirebilecekleri bir mekanda AFS tarafından sağlanmaktadır.
  • Ücretlendirme 12 ay üzerinden brüt olarak belirlenmekte, her ayın 1’i ile 5’i arasında  (fazla mesaileri olduğu takdirde birlikte) banka aracılığıyla yatırılmaktadır.
  • AFS’ de 4857 sayılı iş kanunu gereği haftada 45 saat çalışılmaktadır. Mavi yaka personellerimizin çalışma saatleri daha esnek olup üretimin yoğunluğuna göre gerekli olduğunda mesai yaptırılabilmektedir. İşin gerektirdiği takdirde ulusal bayram ve resmi tatillerde önceden duyuru yapılarak çalışma yapılabilir ve bu durumda yasada belirtilen resmi tatil ücreti ödenmektedir.

Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili ayrıntılı bir arama gerçekleştirebilirsiniz.

Site kullanım dilini seçiniz.

You can conduct a detailed search of our products and services.