AFSLab

Afs Boru, Soluk Aldıran Çözümler

İklimlendirme sektöründe sürekli gelişen teknoloji, çeşitlenen ihtiyaçlar, AFS’nin Ar-Ge alanında yoğun bir yatırım sürecine girmesini sağladı. Teknolojisini sürekli yenileyen AFS, 2008 yılında ilk adımı atarak AFS Laboratuvarı’nı kurdu. Yeni ürün geliştirmek ve kaliteyi kalıcı kılmak adına başlayan Ar-Ge yolculuğunda AFS, koşulsuz müşteri memnuniyetini hedeflemiştir. Ar-Ge, proje uygulayıcılarına ihtiyaç duydukları detayı sunarak, hijyen, enerji verimli, sessiz, sızdırmaz ürünler verebilmek için çaba göstermektedir.

Hedef ise, Ar-Ge alanında sektörün öncü kuruluşu olabilmek.

Laboratuvar, bünyesinde bulunan test laboratuvarı, endüstriyel tasarım ve sertifikasyon bölümleri ile profesyonel bir yapıya ulaştı.

Son yıllarda yoğun bir tempoya ulaşan AFSLab, gerek kapasite gerekse teçhizat ve insan kaynakları açısından da ciddi bir gelişim yaşadı.

Laboratuvarda kullanılan tüm test düzenekleri EN ve UL standartlarına uygun olarak kuruldu. AFSLab, günümüzde yurt dışında yapılabilen testlerin bir kısmını kendi bünyesinde yapabilir bir teknolojiye ulaştı.

AFSLab’da ürünler üzerinde basınç kaybı, bükülme kapasitesi, ezilme mukavemeti, sıcaklık dayanımı, delinme testi, alev yürümesi ve yanma testi, anma uzunluğu, anma çapı, basınç dayanımı, hava sızdırmazlık, ağırlıklı çivi, ilk yapışma testleri yapılmaktadır.

AFSLab, çağın gereksinimlerine göre ortaya çıkan ihtiyaçlara paralel olarak, yeni ürün tasarımı yapmakta, ürün teknolojilerini geliştirmektedir. Sertifikasyon çalışmalarını da uluslar arası kuruluşlardan aldığı hizmetler ile sürdürmektedir.

AFS, 2009-2010 yıllarında en fazla faydalı model başvurusunda bulunan kuruluş olarak ödüle layık görülürken, endüstriyel tasarım tescilleri, marka tescilleri ve faydalı model başvurularında ciddi bir gelişim yaşadı.

Dünyanın önde gelen laboratuvarları ile sürekli irtibat halinde olan AFSLab, bu sayede sektörde yaşanan gelişmelerin sürekli içinde yer alabilmekte, yapılan çalışmalara destek olabilmekte ve onlarla aynı dili konuşabilmektedir.

AFS için kalite standarttır, belgelidir.

AFS, müşterilerine sunduğu ürün ve hizmet kalitesinden taviz vermeden, artan rekabet ortamında değişen şartlara uyum sağlayarak sektör liderliğini muhafaza ederken, Kalite Kontrol Laboratuvarı da bu doğrultuda numune kontrol kapasitesini her geçen gün arttırmaktadır.

AFS üretim tesislerinde üretilen yüzlerce çeşit ürüne hakim olan Kalite Kontrol Laboratuvarı, üretim birimi ile koordineli bir şekilde çalışmakta, fiziksel ve işlevsel kontrolü yapılan ürünler hakkında üretime bilgi vermektedir.


Tüm bunların yanı sıra, uluslararası standartların öngördüğü doğrultuda çalışmalarına yön veren Kalite Kontrol, Amerika ve Avrupa’daki benzer laboratuvarlarla sürekli irtibat halindedir.

Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili ayrıntılı bir arama gerçekleştirebilirsiniz.

Site kullanım dilini seçiniz.

You can conduct a detailed search of our products and services.