Esnek Hava Kanalının AFSLAB Yolculuğu

Komplike cihaz ve ekipmanlardan oluşan, uzmanlık isteyen hesaplar kullanılarak tasarlanan ısıtma-soğutma-havalandırma tesisatının küçük bir parçası olması sizi yanıltmasın. Esnek hava kanalları, tesisatın belki en narini gibi duruyor ama bir zamanlar rijit kanal ile gerçekleştirilen vazifeyi üstlenmiş olmasından dolayı zorlu testlere tabi tutuluyor. Üstüne kum torbası atılıyor, mızrak gibi milin darbesine karşı direniyor, kenardan, yüzeyden, içerden, dışardan yakılıyor ve hatta karnına yük binmiş iken fırının üstünde pişiriliyor. Sıcaklık dayanımı, basınç kaybı, ısıl direnci, alev yürümesi, basınç dayanımı, ezilme mukavemeti ve nice parametreleri ölçülüyor. Baskın olan parametreye göre de çeşitlik kazanıyor. Tüm bu ağır testleri geçmenin yanı sıra esnekliği ile de kendini ustalara sevdiriyor.

AFSLAB yolculuğu için aşağıdaki videoyu izleyiniz:

 

 

İnce görüntüye ve esnek yapıya sahip örümcek ipinin çok sağlam olduğunu hatta çelikten kuvvetli olduğunu duymuşsunuzdur. Bu gücün kaynağı örümcek ipinin nano ölçüde birçok ipten oluşmasıdır. ALUAFS ürünümüze baktığımda mikron ölçüsünde katmanlardan oluştuğunu ve ona mukavemet kazandıran sebebin de AFS üretim tecrübesi ile birleştirilmiş bu katmanlar olduğunu görüyorum. ALUAFS, esnek kanallar için tasarlanmış hemen hemen bütün testlere tabii tutulmuş, vazifesini hakkıyla yerine getiren sertifikaları ile de gücünü ispat etmiş bir ürün. Ne kadar çeşitlendirebilirsin derseniz en az 30 tip ALUAFS sayabilirim. Mukavemet noktasında öne çıkan ALUAFS.70, ateşe karşı direnci yüksek ALUAFS.F, basınç kaybı düşük ALUAFS FORTE, antimikrobiyal özelliğe sahip ALUAFS HYGIENE ve daha birçok farklı tip.

 

Afs Boru, Soluk Aldıran Çözümler

 

COVID-19 salgını ile birçok yeni şey öğrendik. Birçok bildiğimiz şeyin de vazgeçilmez olduğunu gördük. İç ortam hava kalitesi sanırım vazgeçilmezlerin başında yer alır. Salgının başladığı ilk günden itibaren ASHRAE Epidemik Mücadele Birliği, temel ilke olarak daha fazla havalandırma, daha yüksek filtreleme, iyileştirilmiş hava dağıtımı, diğer hava temizleme ve artıma teknolojilerinin uygun kombinasyonu ile hava yoluyla patojen bulaşma riskini azaltma maddelerini benimsemiştir. Bu ilkeleri yerine getirmede tüm ısıtma-soğutma-havalandırma tesisatına önemli vazifeler düşmektedir. Bu önemli vazifenin bir parçası olan esnek hava kanalları da tabi tutulduğu zorlu testleri geçerek üstüne düşeni en düzgün şekilde yerine getireceğini ispat etmektedir.

Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili ayrıntılı bir arama gerçekleştirebilirsiniz.

Site kullanım dilini seçiniz.

You can conduct a detailed search of our products and services.