TİM’den İklimlendirme Sektörüne Tarihi Rekora Destek Ödülü

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan 2022 Mart ayı ihracat verilerine göre geçtiğimiz yılın aynı ayına göre ihracat yüzde 19,8 artış gerçekleştirerek, 22,7 milyar dolar oldu. Böylece  Türkiye, tarihinin en yüksek ilk çeyrek performansına ve en yüksek aylık ihracat rakamına ulaştı. 

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Ticaret Bakanlığı Konferans Salonu’nda Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle ile düzenlediği basın toplantısında, mart ayı dış ticaret rakamlarını açıkladı. TİM Başkanı İsmail Gülle, ”Mart ayı rakamlarımızda bunu yine gördük. 2022 yılı hedefimiz olan 250 milyar dolara ulaşmak için ihracatımızı geçtiğimiz yıla göre her ay 2,1 milyar dolar artırmamız gerekiyordu. Son rakamların neticesinde, 250 milyar dolara giden yolda ilk çeyrekte 10 milyar dolar artıdayız. Tüm hedeflerimize büyük bir azim ve inançla yürüyoruz” dedi.

Programın ardından düzenlenen ödül töreninde ihracatla kalkınan Türkiye ekonomisine ve sektörlerine üstün hizmetler sunan TİM Sektörler Konseyi Üyelerine, TİM Denetim Kurulu Üyelerine, İhracatçı Birlik Başkanlarına ve Sektör Kurulu Başkanlarına Ticaret Bakanı Mehmet Muş ve TİM Başkanı İsmail Gülle tarafından plaket takdim edildi. İklimlendirme sektörü adına ödülü alan AFS Boru Genel Müdürü Zeki POYRAZ “Sektör olarak ülke ihracatını çok daha iyi noktalara taşımak amacıyla yol alıyoruz. Ülkemiz ihracatının artması başarısında payımız olduğu için İklimlendirme Sektörü olarak gururluyuz. Diğer sektörlerle birlik ve beraberlik içerisinde çok daha büyük başarıları konuşuyor olacağız. Hepimiz için öngörülemez bir süreci yaşamış olmamıza rağmen, dünyada ihracatın düştüğü ve girişimlerin büyük risk olarak nitelendirildiği bu dönemde Türk firmaları cumhuriyet tarihinde ihracat rekorunu kırarak büyük bir motivasyon ve gelişim fırsatını gözler önüne sermiştir. Sektör ürünlerinde yapılan her bir inovasyon sonuç itibarıyla firma ve ülke ekonomisine doğrudan katkı sağlayıp, ihracat payımızı artırmak için yeni fırsatlar sunmaktadır. Her bir sektör üyemize emeklerinden, katkılarından, özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili ayrıntılı bir arama gerçekleştirebilirsiniz.

Site kullanım dilini seçiniz.

You can conduct a detailed search of our products and services.