Türkiye’nin İlk Akıllı Stadı Vodafone Arena’yı AFS Havalandırıyor

Türkiye’nin ilk akıllı stadı Beşiktaş Vodafone Arena’nın havalandırma sistemleri ihtiyacını AFS Boru Sanayi A.Ş  karşıladı.Tüm tribünlerde tam kapsamlı wifi hizmeti ve internet tabanlı dijital uygulamaların sunulduğu Türkiye’nin ilk akıllı stadı Vodafone Arena’nın havalandırma sistemlerinde AFS fanları kullanılıyor. Tarihi İnönü Stadı’nın yerine yapılan Beşiktaş’ın yeni stadı Vodafone Arena’nın kapalı otopark, kapalı tribün ve tuvaletlerinin sağlıklı temiz hava ihtiyacını AFS; Türkiye distribütörlüğünü yaptığı Soler&Palau fanları ile karşıladı. Vodafone Arena otoparklarının yangın duman tahliyesi ve günlük havalandırması jet fanlı otopark havalandırma sistemi ile sağlanacak. Jet fanlı otopark havalandırma sistemi ile olası bir yangın anında oluşabilecek duman tahliye ediliyor, yangın güvenliği garanti altına alınıyor. Otoparkın günlük havalandırma ihtiyacı da aynı sistemle sağlanıp, araç egzozlarından yayılan zehirli gazların insan sağlığına zarar verebilecek seviyelere çıkması engelleniyor.

Jet fanlı otopark havalandırma sisteminin gerek yangın gerekse günlük havalandırma esnasında hatasız çalışması hayati önem taşıyor. Jet fanlı otopark havalandırma sisteminin hatasız çalışabilmesi ise CFD analizi ile mümkün olabiliyor. CFD (Computational Fluid Dynamics) veya Türkçe kullanılışı ile HAD (Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği) olarak adlandırılan analizler sayesinde sistem daha kurulmadan jet fanlı otopark havalandırma sistemi ve performansı simüle edilebiliyor. Bu analizler, AFS’nin alanında uzman mühendislerden oluşan CFD Tasarım ekibi tarafından yapılıyor. Analiz sonucunda, yangın koşullarında kapalı otopark içerisinde oluşacak hava hızı, duman yoğunluğu, ortam sıcaklığı ve görüş mesafesi verileri zamana bağlı olarak izlenebiliyor. Kapalı otoparkların havalandırılması ve yangın-duman egzozu ile ilgili tasarımlar yüzde 100  CFD destekli yapılıyor. Böylece jet fanlı otopark havalandırma sistem performansı garanti ediliyor.
42 bin kişilik koltuk kapasitesine sahip Vodafone Arena;  147 loca sayısı, 1903 loca koltuk, 2100 VIP koltuk, 81 engelli ve 81 refakatçi olmak üzere 162 engelli koltuğu bulunan bir stad olma ayrıcalığıyla taraftarlara sunuldu. Yeni stadyum;  600 araç kapasiteli kapalı ve açık otopark alanları, tamamı kapalı tribünler, C90 görüş açısı, açılır kapanır koltuklar, alttan ısıtma ve iki kat tribün yapısı avantajları ile hizmet verecek.

Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili ayrıntılı bir arama gerçekleştirebilirsiniz.

Site kullanım dilini seçiniz.

You can conduct a detailed search of our products and services.