Akkuyu Nükleer Güç Santrali ‘nde AFS Esnek Hava Kanalları Tercih Edildi

Türkiye’nin en önemli projelerinden biri olarak yaklaşık 35 hektarlık bir alanda inşası devam eden Mersin Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nde, AFS esnek hava kanalları tercih edildi. 
İlk reaktörün 2023 yılında devreye alınmasının planlandığı Mersin Akkuyu’da yapılan Türkiye’nin ilk nükleer santralinde inşaat çalışmaları sürerken, Akkuyu sahasında toplam 4 bin 800 mW gücünde 4 ünite nükleer reaktör inşa edilecek ve bunların her biri bin 200 mW gücünde olacak. Akkuyu işletmeye alındığında Türkiye’nin elektrik ihtiyacının yaklaşık yüzde 10’unu karşılayacak. Projenin maliyeti 20 milyar dolar olarak hesaplanıyor.
30 yıla yakın süredir iklimlendirme sektöründe hizmet veren ve Avrupa’nın en büyük esnek hava kanalı üreticisi olarak anılan AFS bu projenin de esnek hava kanalları ihtiyacını karşılıyor. AFS Genel Müdür Yardımcısı Ahmet POYRAZ tüm ürün, hizmet ve markalarında güvenin öncelikli olduğunu söyleyerek bugüne kadar yer aldıkları bütün projelerde ürün kalitesi ve marka güvenilirliği ile sektörün en güvenilir çözüm ortağı olmak için çalıştıklarını belirtti.

Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili ayrıntılı bir arama gerçekleştirebilirsiniz.

Site kullanım dilini seçiniz.

You can conduct a detailed search of our products and services.